

2024. aug. 4.


2024. júl. 7.


2024. júl. 1.


2024. jún. 25.
Meglepő, de létezik olyan fehérjés puding, ami 5 perc alatt elkészül, isteni finom és még vegán is. Én most a népszerű Snickers csokoládé ízvilágában készítettem el, de a variációk tárháza itt is végtelen.
Az életemben egy nagyon fontos helyet foglal el az edzés és az egészséges, kiegyensúlyozott étkezés, így amikor fény derült a tucatnyi ételintoleranciámra, a tejfehérjének búcsút kellett intenem. Nem mondom, hogy nem voltam elkeseredve, hiszen az ízben szerintem verhetetlen tejfehérjék helyett a - legtöbbször fűrészpor ízű - vegán fehérjék közül kellett válogatnom, ráadásul egy speciális helyzet is fenn áll nálam, hiszen borsót sem fogyaszthatok. Mondanom sem kell, hogy ezzel kilőttem a vegán fehérjék nagyjából 90%-át is…
De nem adtam fel, elkezdtem kísérletezgetni és tucatnyi olyan recept született, ami könnyebbé és élvezhetőbbé teszi a vegán fehérjeporok fogyasztóinak is a napi fehérje bevitelét. Így született meg ez a rém egyszerű, 5 perc alatt összedobható protein puding is.
Nézzük a hozzávalókat...
Növényi joghurt - Én ehhez a recepthez natúr kókuszjoghurtot használtam, de más natúr növényi joghurttal is helyettesíthető. Ha édesebbre szeretnétek, adjatok a natúr joghurthoz egy kis agavé szirupot, esetleg természetes bourbon vanília kivonatot, vagy port.
Növényi tej - Én cukormentes zabitalt használtam, de bármilyen más növényi tej megfelelő (esetleg tehéntej).
Kakaópor - Én holland kakaóport használtam ehhez a recepthez, de helyettesíthető bármilyen épp kéznél lévő kakaóporral, vagy karobporral (ha kakaó mentes)
Növényi fehérje por - Én vaníliás vegán - rizs, kender és tökmag - fehérjeport használtam ehhez a recepthez, ami csak enyhén van édesítve kókuszvirág cukorral. Sajnos tej, illetve más állati eredetű fehérjékkel nem próbáltam ezt a receptet, így nem tudom hogy működik-e, de amennyiben Te kipróbáltad, írd meg a poszt alatt kommentben, vagy Instagram üzenetben, hogy sikerült.
Mogyoróvaj - Krémes, nem ropogós! Helyettesíthető bármilyen más magvajjal - napraforgó, ha dióféléktől mentes -, de tartsátok észben, hogy az ízét erősen fogja befolyásolni a használt magvaj.
Agavé szirup - Bár kevésbé emeli meg a vércukorszintet, mint hagyományos társa, de nem szabad elfelejteni, hogy ugyanúgy cukorról, cukorszirupról beszélünk, így, ha szükséges helyettesítsük eritrittel, steviával, stb.
Ezt a pudingot - úgy mint a legtöbb receptemet - könnyedén alakíthatjátok át saját ételallergia/intolerancia figyelembevételével, így tényleg bárki fogyaszthatja. Fentebb pedig találtok egy kis segítséget a hozzávalók esetleges helyettesítésére.
Ha tetszenek reggeli és desszert ötleteim a @breakfastinspirations instagram oldalán mindig értesülhetsz a legújabb receptekről. Ha kipróbáltátok ezt a receptet, írjátok meg véleményetek róla kommentben. Ha készítettetek képet is, ne felejtsétek el megjelölni @breakfastinspirations-t Instagramon, így látni fogom én is, mit alkottatok! Reggelizzetek, nassoljatok egészségeset!
100g növényi joghurt
100 ml növényi tej
1 Ek. kakaópor
15g vegán fehérje por
1 Ek. mogyoróvaj
1 tk. agavé szirup (opcionális, ha nem lenne elég édes a fehérje portól)
Tálaláshoz: étcsokoládé, mogyoró és mogyoróvaj
1. Tegyük az összes hozzávalót egy közepes méretű tálba és keverjük homogénre.
2. Az elkészült pudingot öntsük egy pohárba. Ha hidegen szeretnénk, akkor tegyük hűtőszekrénybe legalább 2 órára, vagy fogyasszuk azonnal.
3. Tálalásnál locsoljunk rá egy kis mogyoróvajat, szórjuk meg étcsokoládé darabokkal és mogyoróval és már kanalazhatjuk is. :)
A pontos lépésekről recept videót Instagram oldalamon találtok.
Átlagos tápanyagtartalom* (1 adagban)
Üdvözöllek a Breakfast Inspirations oldalán. Itt sok-sok egészséges reggeli és snack receptet találhatsz. Ha szeretnél megtudni többet Rólam,
Comments